نمایشگاه دنیای جدید "جشن 15 سال کار معماران زاها حدید در چین- پکن"

نمایشگاه دنیای جدید

معماران زاها حدید (ZHA) جشن سفر ۱۵ ساله خود را در چین با برگزاری نمایشگاهی در مرکز هنری گاردین پکن می‌گیرند. این نمایشگاه با نام "دنیای جدید" کار و تحقیقات آنها در زمینه معماری و شهرسازی را برجسته می‌کند و در کنار آن، تکامل کار ZHA از زمان افتتاح اولین دفتر خود در چین را نیز به تفصیل شرح می‌دهد. در این نمایشگاه، استودیو با تمرکز بر ابزارها و فناوری جدید طراحی دیجیتال، رویکرد خود را در پروژه‌ها به نمایش می‌گذارد.

 

 

 

در سال ۱۹۸۳، معماران زاها حدید بیان کردند:

"توسعه سریع فناوری و سبک زندگی در حال تغییر ما، زمینه‌ای اساساً جدید و هیجان‌انگیز برای معماری ایجاد کرده است، و در این زمینه دنیای جدید احساس کردم که باید آزمایش‌های سقط‌شده و آزمایش‌نشده مدرنیسم را دوباره بررسی کنیم - نه برای احیای آنها، بلکه برای آشکار کردن ایده‌های جدید."

 

 

به همین منظور، نمایشگاه "دنیای جدید" ZHA بر اساس تحقیقات گسترده و رویکرد متنوعی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، توسعه جدید در زمینه طراحی، تکنیک‌های ساخت و ساز و استفاده از مواد تحت تأثیرات زیست‌محیطی و بهبود عملکرد ساختمان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین، این نمایشگاه تکنولوژی‌های جدید طراحی دیجیتال، روباتیک، چاپ سه بعدی، هوش مصنوعی و واقعیت مجازی را به عنوان ابزارهای برجسته معرفی می‌کند و این تغییرات را تسهیل می‌کند.

 

 

 

زاها حدید

 اولین سازه‌ی ZHA در چین، خانه اپرای گوانگژو بود که در سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید. در بیانیه معماران زاها حدید آمده است: "خانه اپرای گوانگژو و اطراف آن؛ همانند سنگریزه‌هایی است که توسط جریان آب صاف می‌شوند، خانه اپرا در مرکز توسعه فرهنگی گوانگژو واقع شده است. طراحی منحصر به فرد آن با دو تخته سنگی، بازشدن به سمت رودخانه مروارید را تسهیل کرده و ارتباط بین ساختمان‌های فرهنگی اطراف و برج‌های مالی بین‌المللی در شهر جدید ژوجیانگ گوانگژو را برقرار می‌کند. با نگاهی از بیرون، این اثر به طور کامل با محیط اطراف ترکیب شده است تا به نمادی از گوانگژو تبدیل شود، یک شهر بزرگ با جمعیت 11 میلیون نفر در منطقه ای که شامل شهرهایی همچون شنژن، هنگ کنگ و ماکائو است."