بازدید: 13574 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : همکف
 • متراژ کل متراژ کل : 124
 • عرض بنا عرض بنا : 11
 • تعداد خواب تعداد خواب : 2
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : می باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای همکف با سقف شیبدار در ساری

ایده اولیه و شروع روند طراحی این پروژه بر اساس خواسته‌های کارفرما و پتانسیل زمین ویلا شکل گرفته است. موقعیت زمین، شیب دار بوده و چشم انداز آن به سمت کوه های روبرو با پوشش جنگلی و سرسبز و روستاهایی که در دامنه کوه های اطراف قرار دارند، می باشد.
ویلایی یک طبقه (همکف) که در دو ضلع، دید کاملاً وسیع به اطراف خود دارد. فرم ویلا به سادگی و زیبایی هر چه تمام تر شکل گرفته و پارامترهای معماری مدرن را رعایت کرده است. یک باکس زیبا که با تکنیک خالی کردن مرکز حجم و اضافه کردن به بدنه‌ها، به زیبایی طراحی شده و دوگانه‌ای را تشکیل داده که گویا همدیگر را در آغوش گرفته و با هم یکی شده و به وحدت رسیده‌اند.
سطوح و حجم های ساده و بدون جزئیات اضافه، بازشوهای (پنجره ها) سقف تا کفی، پلان آزاد و یکپارچه، همگی در کنار هم این ویلا را جذاب و کارا کرده است. متریال های این ویلا از بتون سفید و آجر می‌باشد و با استفاده از کمترین و ساده‌رین متریال به بازدهی زیبایی حداکثری رسیده است.

پلان این ویلا هم به مانند فرم ویلا ساده و کاربردی طراحی شده است. روابط فضایی به اینگونه است که راه دسترسی به زمین در کد ارتفاعی بالاتر از زمین می باشد و از طریق پلکان زیبا که در دل طراحی فرم ویلا حل شده، وارد بنا می‌شویم. در ورودی ویلا یک فضای تقسیم کمد کفش و لباس جانمایی شده که هم به آشپزخانه و هم به فضای عمومی ویلا که شامل نشیمن عمومی، خصوصی و نهارخوری است، دسترسی مستقیم دارد.
شاخصه اصلی طراحی این ویلای مدرن، وجود یک فضای داخلی یکپارچه می باشد که با تراسی سرتاسری و دلباز با چشم انداز بی نظیر ادغام شده است. آشپزخانه در بهترین قسمت جانمایی شده به طوری که هم به ورودی دسترسی مستقیم دارد و هم سرویس دهی به فضاهای عمومی به آسانی صورت می گیرد. از انتهای این فضا با چند پله وارد فضای خصوصی ویلا که شامل دو اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی بین آنهاست، می شویم که کاملاً از دید فضای عمومی مخفی مانده است. این نوع روابط فضایی در پلان، با سبک زندگی مردم ایران و فرهنگ ایرانی کاملا مطابقت دارد. علی رغم اینکه متراژ ویلا زیاد نیست اما تمامی فضاها دارای ابعاد استاندارد با کاربری و کیفیت فضایی بالا طراحی شده است و علاوه بر آن دارای نورگیر مناسب هم می‌باشند.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +927,965 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +418 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan