بازدید: 6592 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : تریبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 562.5
 • عرض بنا عرض بنا : 7.25
 • تعداد خواب تعداد خواب : 4
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : دارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 119.5
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 119.5
 • متراژ واحد سوم متراژ طبقه سوم 119.5
 • متراژ پیلوت متراژ پیلوت : 135
 • پیلوت پیلوت : دارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : دارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : دارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای کلاسیک با شکل و شمایل متفاوت و خاص در مازندران- بابل.

این ویلا با توجه به خواسته‌های متفاوت و خاص کارفرما، هم شبیه ویلا و هم شبیه به آپارتمان طراحی شده است (بزرگی و ابهت آپارتمان‌های کلاسیک و عشوه‌گری و طنازی ویلاهای خاص).

سقف‌های شیبدار این پروژه که در جهات مختلف در فرم ساختمان جانمایی شده‌اند، به همراه ابزارهای خود و بازشوهایی که نگاه به پیرامون اطراف دارند، باعث خاص بودن این پروژه ویلایی شده و شاید دایره کمتری از سلیقه‌ی عموم جامعه را پوشش دهد.

سبک این ویلا به نوعی حس دوگانه کارفرما را به خوبی بیان می‌کند، یعنی بنایی با شکوه و مجلل و در عین حال صمیمی و خودمانی (هم برونگرا و هم درونگرا) می‌باشد. در این ساختمان از متریال سنگ سفید استفاده شده است. تک متریالی که با ابزارهای ساده زینت شده است و سقف‌های شیبدار با آردواز مشکی و در تضاد با سنگ است. طراحی پلان با توجه به همین موضوع با نما گره خورده؛ یعنی در پروسه طراحی، همزمان به پلان، فرم و نما فکر شده و در نهایت این پروژه خلق شده است.

پلان به این صورت است که در طبقه همکف، لابی، پارکینگ، اتاق ورزش، انباری، استخر، سرویس بهداشتی و اتاق تاسیسات تعبیه شده و با پله گرد دکوراتیو زیبا میتوان به طبقات بالایی دسترسی پیدا کرد. آسانسور در کنار باکس پله در نظر گرفته شده است.

در طبقه اول، فضاها از نورگیر طبیعی برخوردارند و دارای پلان آزاد می‌باشد که می‌توان به راحتی آن‌ها را مبلمان کرد.

طبقه دوم به فضاهای خصوصی اختصاص داده شده و شامل ۲ اتاق خواب معمولی و یک اتاق خواب مستر (شامل کلوزت، حمام و سرویس بهداشتی)، نشیمن خصوصی، سرویس و حمام مشترک می‌باشد. نشیمن خصوصی در بین اتاق خواب مستر و دو اتاق خواب دیگر طراحی شده که هم سرویس دهی به همه‌ی اتاق‌ها بسیار خوب صورت گیرد و هم محرمیت در عرصه خصوصی ویلا حفظ شود.

طبقه سوم را می توان یک بنای دوبلکس مستقل تلقی کرد. این طبقه دارای یک خواب با اتاق پرو، سرویس و حمام، رختشوی خانه، آشپزخانه و نشیمن عمومی (مشرف به تراس دلباز) می‌باشد. همه فضاها از نور طبیعی بهره می‌برند و کوران هوا را به همراه دارند که این بر بالا بردن کیفیت فضایی تاکید مستقیم دارد.

در طبقه بالای این واحد یک شاه نشین در نظر گرفته شده که تنها شامل یک نشیمن به همراه تراس است. این فضا بالاترین قسمت این ویلاست که چشم انداز بسیار عالی به طبیعت اطراف دارد. نکته بارز فضاهای این ویلا این است که همه فضاها ابعاد مناسب و شکل خوانا دارند که پرت فضاها را به صفر می رساند و مبلمان به راحتی صورت میگیرد. همه فضاها دارای بازشوهای مناسب می باشد که باعث میشود از نور طبیعی بهره مند گردد و کوران هوا به راحتی صورت گیرد و رطوبت از فضا تخلیه شود. فضا بندی ها، دسترسی ها، حفظ محرمیت و سرویس دهی فضاهای خدماتی به دیگر فضاها، در این پروژه به شکل عالی رعایت شده است که از نکات بارز طراحی این ویلا میتوان در نظر گرفت.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
  دیدگاهی برای این پروژه ثبت نشده است.
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +939,017 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan