بازدید: 4681 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 187
 • عرض بنا عرض بنا : 9.1
 • تعداد خواب تعداد خواب : 3
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 127.9
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 59.2
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای دوبلکس با نمای کلاسیک مینیمال.

ایده اصلی و کانسپت شکل گیری این پروژه بر گرفته از علایق کارفرمای آن بوده و همچنین از پرداختن بیش از حد به جزئیات و اضافه گویی‌ها هم گریزان بوده است. این ویلا در شهر سوادکوه در استان مازندران واقع می‌باشد و همین امر باعث شد تا تیم طراحی در این پروژه از سقف شیبدار استفاده کنند و اتفاقا همین امر پروژه را متفاوت کرده است. باندهای بی‌پیرایه با تزئینات جزئی و با خطوط کم زینت شده‌اند، پنجره‌های مشبک و نرده‌های مشکی رنگ که در تضاد با کلیت طرح نما هستند، همگی در کنار یکدیگر کل منسجم و یکپارچه را تشکیل داده‌اند. ورودی بنا کاملا تعریف فضایی دارد و در یک تورفتگی تعبیه شده و حس دعوت‌کنندگی و خوش‌آمدگویی را به مخاطب القا می‌کند. رنگ سفید یکدست این بنا بر بی آلایشی خود و مالک صحه می‌گذارد که می‌توان هم از متریال سنگ سفید و هم سیمان سفید با کیفیت برای ساخت آن استفاده کرد.

به تشریح پلان این ویلای دوبلکس بپردازیم. پلان این پروژه خیلی ساده و خوانا طراحی شده به این صورت که پس از چند پله به تراس مسقف منتهی به ورودی می‌رسیم. پس از درب ورودی ویلا وارد یک فضای تقسیم و مکث (در معماری ایرانی به آن هشتی گفته می‌شود) می‌شویم و این فضا کاربردهای زیادی دارد. کمد کفش و لباس برای ورود به خانه و خروج از خانه جانمایی شده و همچنین سرویس بهداشتی در این فضا تعبیه شده که در کوتاه‌ترین مسیر دسترسی به درجه ورودی قرار دارد. در نهایت این فضای تفکیک، مثل یک فیلتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی عمل می‌کند. از طرفی هم جلوی دید مستقیم به فضای درونی خانه را گرفته و همچنین به آشپزخانه و نشیمن عمومی یکپارچه و بزرگ دسترسی دارد که خود یک مزیت بسیار مهم محسوب می‌شود.

آشپزخانه و نشیمن در کوتاه‌ترین مسیر در کنار هم قرار دارند و سرویس دهی را آسان کرده اما در عین حال کارکرد مستقل آشپزخانه تحت الشعاع قرار نگرفته است. همچنین آشپزخانه یک تراس اختصاصی دارد و این تراس به اتاق شستشو خدمات‌دهی می‌کند. در طبقه همکف و در یک سوم انتهایی ویلا دو اتاق خواب به همراه سرویس بهداشتی و حمام مشترک جانمایی شده که دور از محیط عمومی ویلا هستند. بین دو فضای عمومی و خصوصی یک پلکان با شکل ال طراحی شده است. در طبقه اول یک نشیمن صمیمی و کوچک، یک اتاق کار و یک خواب مستر با تراسی اختصاصی وجود دارد. در کنار این فضاها یک نشیمن عمومی همراه با روف گاردن طراحی  شده و به نوعی در آغوش کشیدن طبیعت و ویلا را می‌توان با قرارگیری در این فضا حس کرد. تمام فضاها دارای نورگیری طبیعی و مستقیم هستند و از کوران طبیعی هوا برای تازه شدن هوا و فرار از رطوبت بهره می‌برند.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +927,968 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +418 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan