بازدید: 2289 نفر
این پکیج حاوی موارد ذیل می باشد:
 • طراحی معماری ویلا (فایل اتوکد . dwg)

  شامل نقشه ستونگذاری، طراحی مبلمان، نقشه اندازه گذاری

 • طراحی سازه ویلا (فایل اتوکد . dwg)

  نقشه پی (فونداسیون) و اسکلت به همراه جزئیات اجرایی تیر و ستون و پی

 • طراحی نما ویلا (عکس با کیفیت اصلی)

  عکس با کیفیت طراحی سه بعدی نما (3D)

 • تأسیسات مکانیکی

  تأسیسات مکانیکی

 • تأسیسات برقی

  تأسیسات برقی

جزئیات پلان
توضیحات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 239
 • عرض بنا عرض بنا : 8.70
 • تعداد خواب تعداد خواب : 4
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : دارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 117
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 122
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد

پروژه‌های معماری بر اساس خواسته‌های کارفرما تعریف می‌شوند که با توجه به پتانسیل‌ها، محدودیت‌های زمین، اقلیم، قوانین، بودجه، علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی صاحبین آن‌ها، روند طراحی شکل می‌گیرد.
این پروژه در زمینی با متراژ کم و عرض محدود (حدود 10 متر) طراحی شده و کارفرما علاقه‌مند به داشتن ویلایی با ابهت به سبک مدرن بوده است. سناریویی که توسط تیم طراحی نماپلان برای این ویلا نوشته شده بر پایه همین خواسته اصلی کارفرما بنا نهاده شده و در نهایت منجر به خلق این اثر شده است.
ورودی ساختمان در شکاف بین دو المان اصلی عمودی تعریف شده که همگی بر ابهت این بنا تاکید دارند. این دو باکس عمودی که مانند قاب، دو طبقه ویلا را در بر گرفته‌اند؛ هرکدام علاوه بر یکی بودن در یک ترکیب‌بندی کلی و موفق، گویی به هم فخر فروخته تا خود را بیشتر در دل مخاطب جا کنند. ویلا دارای سقف شیبدار است که پاسخگوی اقلیم و آب و هوای منطقه می باشد؛ منتها هر دو فرم اصلی از سقف شیبدار یک طرفه و یک جهت برخوردارند (برخلاف شکل رایج همیشگی سقف‌های شیبدار که در گذشته و در پروژه‌های مختلف کار شده است).
رنگ غالب نما سفید و روشن می‌باشد و در بخش‌های مخفی و تورفتگی‌ها از رنگ‌ها و متریال گرم استفاده شده که سبب خروج از یکنواختی گردیده است.
وجود سبزینگی حداقلی در دل فرم، رنگ و روح تازه‌ای به نما بخشیده است. این ویلا در انتهای یک شهرک ویلایی قرار دارد که با توجه به سقف‌های هم شیب، گویی نگاه ساختمان به کل مجتمع است و با غرور و ابهت به کل مجموعه احاطه دارد. در واقع شکل‌گیری این ایده هم از همین منظر به وجود آمده و به استراتژی و سناریو خلق اثر کمک کرده است. تیم طراحی نگاه صرفاً فرمیک به پروژه نداشته بلکه کارا بودن و داشتن فضاهایی با کیفیت هم مدنظر قرار داده تا به همه ابعاد زندگی و تعلق و قرارگیری انسان در مجموعه پاسخ صحیح داده باشد. بعد عبور از پله‌های جلوی بنا وارد شکاف ورودی ویلا می شویم که در همین جا ابهت و جذابیت بنا کاملاً حس می‌شود به خصوص با دیدن دربی به ارتفاع 6 متر که با الوارهای چوب خلق شده است.
پس از ورود به درون ویلا یک فضای تقسیم (که دارای کمد کفش و لباس می‌باشد و شرایط آماده شدن برای ورود و خروج از ساختمان را فراهم می‌کند) طراحی شده و پس از آن فضاهای اصلی دیده می‌شوند.
در سمت راست، نشیمن خانوادگی و در سمت چپ، آشپزخانه زیبا و خطی که در انتهای آن مطبخ قرار دارد، طراحی شده است. کار در مطبخ به دلیل خارج بودن از دید مستقیم فضاهای عمومی، بسیار راحت و آرام است.
در مرکز ساختمان پله دکوراتیو و فضای نهارخوری و در انتهای آن نشیمن عمومی (پذیرایی) طراحی شده است. این یکپارچگی فضایی در بزرگتر جلوه دادن آن تاثیر به سزایی دارد.
در مرکز سمت چپ ویلا هم یک فضای راهرویی طراحی شده که در آن سرویس بهداشتی و کلوزت و بعد از آن اتاق خواب مهمان با تراس اختصاصی که به حیاط خلوت راه دارد، جانمایی شده است.
سطح نورگیری، چشم انداز، کوران و تهویه هوا در این بنا بسیار عالی است. بعد گذر از پله دکوراتیو زیبا به طبقه اول می‌رویم که شامل 3 خواب مستر (دارای کلوزت، حمام و سرویس بهداشتی)، نشیمن خصوصی و تراس بزرگ می‌باشد که این تراس در ارتباط مستقیم با فضای نشیمن قرار دارد و خدمات دهی می‌کند.
همه فضاها دارای ابعاد استاندارد با کارایی بالا هستند و دارای پنجره ها و بازشوهای عریض با دید و منظر مطلوب می‌باشند.

 

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد و قابلیت اعمال تغییرات را ندارند. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +908,856 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +407 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
اینستاگرام @Namaplan