بازدید: 3209 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 224.5
 • عرض بنا عرض بنا : 16.78
 • تعداد خواب تعداد خواب : 4
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : دارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 91.5
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 110.3
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : دارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلا دوبلکس به سبک مدرن.

این ویلا در یک شهرک ویلایی (ایزدشهر- مازندران)، در زمینی با متراژ 200 مترمربع، طراحی شده است. خواسته کارفرما داشتن یک ویلای دوبلکس با روف گاردن، 4 خواب مستر، جانمایی پارکینگ و استخر روباز بوده است. این پروژه با توجه به محدودیت متراژ زمین، قوانین شهرک و همچنین خواسته‌های کارفرما، تحلیل و آنالیز استارت خورد. این قطعه زمین در انتهای یکی از کوچه‌های شهرک واقع است. تحلیل پروژه و کانسپت حجم و پلان ویلا، بر این مبنا بوده که طراحی آن، هم ساختمان بر کوچه اشراف داشته باشد و هم مخاطبین (چه عابر پیاده و سواره) از دور متوجه حضور پررنگ این ویلا در بین دیگر ساختمان‌ها شوند.

ترکیب حجمی این ویلا بر اساس فضاهای منفی و مثبتی شکل گرفته که باعث شود تا چشم در تمام قسمت‌های این ساختمان بچرخد و از هر نقطه به مکاشفه فرمی و عملکردی بپردازد. ورودی ویلا در شکاف بین دو حجم پرقدرت عمودی و افقی کنسول شده، جانمایی شده که سطح شفاف و شیشه‌ای در کنار خود دارد و با یک درخت کاج بلند مزین شده است. ورود نور خورشید و سایه اندازی درخت در فضای درونی ساختمان حسی متفاوت از حضور در یک ویلا را به مخاطب منتقل می‌کند.

عرصه‌های عمومی و خصوصی بنا به واسطه ترکیب‌بندی فرمی ساختمان تفکیک شده‌اند که مسئله‌ای بسیار مهم است و تداخل عملکرد فضاها را به صفر می‌رساند. در سمت چپ ورودی، خواب مستر مهمان و سرویس بهداشتی عمومی طراحی شده و در سمت راست آن، فضای یکپارچه نشیمن، پذیرایی، آشپزخانه و میز بیلیارد جانمایی شده است که همگی دارای نورگیر مستقیم می باشند و دید به حیاط ویلا دارند. تفکیک فضایی هر کدام از این بخش‌ها به نحوی صورت گرفته که در عین کنار یکدیگر بودن، به طور مستقل مبلمان می‌شوند.

از پله دکوراتیو و زیبای این ویلا به طبقه اول می‌رسیم. در این طبقه نشیمنی منتهی به تراس نقلی، دارای دید به بیرون و شهرک، در کنار 3 خواب مستر که همگی به بهترین شکل در کنار هم قرار گرفته‌اند، طراحی شده است. در بام این ساختمان نیز روف گاردن تعبیه شده و دید 360 درجه به اطراف دارد. ترکیب بندی رنگی ویلا بر اساس دو رنگ روشن و تیره شکل گرفته و هماهنگ با نگاه مدرن مینیمال این پروژه است. به کار بردن سبزینگی در جاهای مختلف این فرم که همگی از قبل تعیین شده؛ هم بر جذابیت آن افزوده و هم تاثیر روانی چشمگیری بر مخاطب دارد.

پیشنهادات ما برای شما

روند طراحی پروژه
نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +927,965 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +418 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan