بازدید: 32632 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : همکف
 • متراژ کل متراژ کل : 78.15
 • عرض بنا عرض بنا : 10
 • تعداد خواب تعداد خواب : 1
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : دارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای همکف 70 متری در مازندران (چالوس)

ویلایی کوچک و نقلی همکف (یک طبقه) با نمای مدرن که معمولا با نام خانه-باغ در بین عموم جا افتاده است. طرح این ویلا با توجه به خواسته ها و علایق کارفرما به نمای مدرن و همچنین نگاهی به معماری محلی و بومی ایجاد شده است. این بنا از متریال‌های روشن و تیره بهره برده و با توجه به نظر کارفرما می‌توان متریال‎ها را تغییر داد. به عنوان مثال متریال روشن را میتوان سنگ سفید، سیمان شسته، بتن با رنگ آمیزی سفید و غیره بکار برد و همچنین رنگ تیره میتواند از آجر تیره، بتن با رنگ آمیزی مشکی و سنگ‌های تیره و غیره استفاده کرد. ایده طراحی نمای این خانه روستایی برگرفته از خانه های مناطق شمالی کشور است که شاخصه اصلی آنها سقف شیبدار می‌باشد ولی ترکیب فرمی این ساختمان به شکل مدرن طراحی شده است. ترکیب حجمی باکس مانند و سقف شیبدار، به زیبایی و خلاقانه شکل گرفته و در هم ادغام شده است.

طراحی پلان معماری این ویلا در نهایت سادگی و خوانایی صورت گرفته به اینصورت که در بخش ورودی خانه یک فضای تقسیم طراحی شده و در آن قسمت سرویس بهداشتی جانمایی شده و بعد وارد فضای اصلی ویلا میشویم. فضای خصوصی ویلا در سمت راست (دارای یک اتاق خواب مستر) قرار دارد. فضای عمومی خانه دارای نشیمین خصوصی، عمومی و آشپزخانه مدرن (مشرف به فضاهای عمومی) می‌باشد. آشپزخانه به گونه ای طراحی شده که در کوتاهترین مسیر به نشیمن سرویس می‌دهد و در عین حال به تراس پشتی ویلا نیز دسترسی دارد. نشیمن عمومی در جلو ویلا قرار دارد و دارای تراسی بزرگ برای استفاده در روزها و شب‌های زیبای منطقه خوش آب و هوای شمال کشور است. نورگیرها و کوران هوا به بهترین شکل ممکن صورت میگیرد و یکی از مهمترین مزیت‌های خانه ویلایی کوچک (همکف) محسوب می‌شود.

نمونه‌ای دیگر از طراحی ویلا با سقف شیبدار : طراحی باغ ویلا مدرن

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
  دیدگاهی برای این پروژه ثبت نشده است.
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +939,014 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan