بازدید: 5442 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : 2
 • عرض بنا عرض بنا : 14.02
 • مساحت مفید طبقه مساحت مفید طبقه : 235
 • تعداد واحد هر طبقه تعداد واحد هر طبقه : 1
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ واحد اول : 250.6
 • متراژ پیلوت متراژ پیلوت : 242.2
 • پیلوت پیلوت : دارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : دارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : دارد
توضیحات پلان

طراحی آپارتمان مدرن در ساری

این پروژه با توجه به نتیجه جلسه با کارفرما به این شکل طرح مسئله شد که آپارتمانی دو طبقه روی پیلوت طراحی شود و نمایی متفاوت از آپارتمان‌های معمولی داشته باشد. علاقه کارفرما به عدم تقارن در نما بوده و همین امر باعث ایده‌پردازی در فرم آپارتمان شده است. المان اصلی طراحی نما در این پروژه فرم U شکل است که در کل فرم به کار رفته و در نهایت یک ترکیب‌بندی نامتقارن ولی متعادل و چشم‌نواز تشکیل داده است. طراحی نمای این بنا حس حرکت و پویایی را به انسان انتقال می‌دهد. نحوه قرارگیری فرم‌ها در کنار همدیگر، رنگ روشن فرم‌های مثبت در نما، ایجاد فضاهای منفی و به کارگیری متریال تیره در این قسمت‌ها و عقب نشینی پنجره‌ها نسبت به فرم‌های اصلی همگی عواملی هستند که در انتقال حس پویایی به انسان تاثیرگذارند. متریال‌های به کار رفته در این ساختمان سنگ روشن، چوب و فلز تیره می‌باشد. وجود سبزینگی در نما و تراس‌ها تا حدودی باعث ارتباط این بنا با طبیعت شده است. تراس‌هایی که پر است از گل و گلدان‌هایی که چشم‌انداز شهری را به همراه دارد.
 به پلان این بنا بپردازیم. در طبقه همکف (پیلوت) یک لابی، یک سوییت، سه انباری و یک سرویس بهداشتی طراحی شده است. سوییت در نظر گرفته شده دارای یک نشیمن و یک خواب مستر است.
توسط یک باکس پله و آسانسور به طبقه اول می‌رسیم. پس از ورود به خانه یک فضای تقسیم و فیلتر طراحی شده که عرصه خصوصی و عمومی را از هم جدا می‌کند. در بخش عمومی یک سالن بزرگ جانمایی شده است. یک آشپزخانه مطبخ‌دار به همراه تراس اختصاصی که به بخش نشیمن سرویس‌دهی می‌کند، در انتها، فضای نهارخوری و پذیرایی طراحی و همگی در نما جانمایی شده و دارای دید و چشم‌انداز مطلوب می‌باشند. در بخش خصوصی 3 اتاق خواب طراحی شده که دوتای آن‌ها مستر می باشد و همه خواب‌ها دارای تراس اختصاصی هم هستند. روابط فضایی و ابعاد فضاها همگی استاندارد می‌باشند و از کیفیت فضایی مطلوبی برخوردارند.
 

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
  دیدگاهی برای این پروژه ثبت نشده است.
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +939,006 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan