بازدید: 2442 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 206
 • عرض بنا عرض بنا : 12
 • تعداد خواب تعداد خواب : 2
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : می باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 91
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 115
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای دوبلکس به سبک مدرن در استان گیلان شهر آستارا

متراژ کل این ویلا 206 متر مربع است. ایده پردازی برای خلق پروژه ها پارامترهای زیادی دارد که تیم طراحی نماپلان آنها را در نظر گرفته و در روند طراحی لحاظ می‌کند. پارامترهایی نظیر تحلیل و آنالیز زمین، اقلیم، همسایگی‌ها، اشرافیت، محرمیت، بودجه ساخت، سلیقه و خواسته های کارفرما، سبک زندگی کارفرما و در نهایت علاوه بر شخصی سازی، نگاه به بازار و اقبال سلیقه حداکثری برای فروش هم در نظر گرفته می‌شود. بر این اساس به توضیح این ویلا می‌پردازیم.

فرم کشیده ویلا، ترکیب بخش های صلب و شفاف و تورفتگی‌ها و بیرون زدگی ها در دل حجم بنا؛ همگی بخاطر بررسی پارامترهای پیشتر گفته شده شکل گرفته‌اند. دیوارهای صلب جانبی بنا برای جلوگیری از دید و تسلط همسایه ها در نظر گرفته شده که اصل محرمیت در فرهنگ ایرانی را رعایت کرده باشد. تراس در جایی از حجم قرار گرفته که بهترین دید و چشم انداز به محیط اطراف خود دارد و همچنین قرارگیری درختانی بلند در یک طرف تراس حالت دید و ندیدی به آن می‌دهد که مانع دید همسایه ها شود. یک نکته حائز اهمیت که در فرم وجود دارد این است که سقف این ویلا شیبدار می‌باشد (به دلیل شرایط اقلیمی منطقه) ولی در فرم به هیچ عنوان معلوم نیست و کاملا به شکل مدرن دیده می‌شود. نشیمن جلوی ویلا که به اندازه 3 پله پائین قرار گرفته بسیار دنج است و از اطراف هم دید ندارد. ورودی ویلا در یک تورفتگی زیر تراس قرار گرفته که معنای خوش آمدگویی فرمی ویلا را القا نموده و خوانش مخاطب از فرم ویلا را آسان و قابل درک می‌کند.

حال به فضاهای درونی این ویلا می‌پردازیم. پس از ورود یک فضای فیلتر شامل کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی جانمایی شده که خدماتی برای ورود به بنا و خروج از آن را می‌دهد. پس از این فضا، سالن یکپارچه ساختمان با پله دکوراتیو چشم نواز، چسبیده به دیوار و دارای ووید زیبا طراحی شده است. در آن سوی سالن اصلی، آشپزخانه‌ای نسبتا بزرگ جانمایی شده که به کل طبقه سرویس می‌دهد. در طبقه بالا دو خواب که یکی از آنها مستر است و نشیمن صمیمی که منتهی به تراس می‌شود طراحی شده که هم چشم انداز مطلوبی دارد و هم با فضای تراس می‌تواند ادغام شود. تمامی فضاها دارای سرانه استاندارد و با کارایی بهینه می‌باشند.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
  دیدگاهی برای این پروژه ثبت نشده است.
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +939,018 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan