بازدید: 2232 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 154
 • عرض بنا عرض بنا : 8.1
 • تعداد خواب تعداد خواب : 2
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 84.7
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 71.9
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

ویلای دوبلکس با نمای مدرن در مازندران- جویبار

قبل از شروع فرایند طراحی، تیم طراحی نماپلان با کارفرماها جلسه‌ای برگزار می‌کند تا در آن، بسیاری از مسائل مربوط به پروژه و نیازهای کارفرما مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. پس از آن، فرآیند طراحی و ایده‌پردازی آغاز می‌شود و در نهایت منجر به خلق پروژه می‌گردد.

طراحی فرم ویلا با دیواره‌های جداره شهری به‌صورت یکپارچه و با هماهنگی کامل، انجام می‌شود. ترکیب کل پروژه با فضاها و خطوط سبز، باعث معنادار شدن فضاهای حرکتی و مکث می‌شود؛ حجم و فرم ویلا با پلان هماهنگی دارد و کاملاً درگیر یکدیگر هستند. ورودی ویلا با یک تورفتگی فرمی در همکف و یک شکاف در طبقه اول و همچنین وجود یک درخت سرو شیراز، تعریف شده و معنا پیدا کرده‌ است. تمامی این عوامل باعث شده‌ که بنا با توجه به محدودیت‌ها و اهمیت کوچک، برای مخاطب خودنمایی کند. در تکامل چنین نگاهی، در طبقه اول شکل گرفته و با ایجاد فضای منفی در ترکیب با سبزینگی، تعادل و هارمونی به وجود آمده است.

بنای اصلی ویلا منتهی به خیابانی است که از راه دور کاملا به ساختمان دید دارد و رهگذران و اتومبیل‌ها می‌توانند ویلا را بطور واضح مشاهده کنند. حجم تیره رنگ که تا بام ادامه پیدا کرده در ترکیب با فرم کارایی دارد و همچنین به عنوان روف گاردن برای حفظ محرمیت نقش آفرینی می‌کند. روف گاردن طراحی شده بخاطر محدودیت زمین و اشرافیت همسایه‌ها تنها از سمت جنوب قابل مشاهده است و هیچ ساختمانی به آن دید ندارد.

به توصیف پلان معماری این ویلای دوبلکس می‌پردازیم.

پس از ورود به ویلا فضای تقسیم و فیلتری وجود دارد که در آن کمد کفش و لباس جانمایی شده و پس از آن تفکیک فضاها شکل می‌گیرد. در سمت راست، سرویس بهداشتی قرار دارد که از دید تمامی فضاهای عمومی مخفی است و روبروی آن، پله ال شکل دکوراتیوی زیبا در دل ویدی وجود دارد که تا سقف باز است. سمت چپ فضای پذیرایی دلباز (منتهی به آشپزخانه و مطبخ) وجود دارد. در دل وید میز ناهارخوری لحاظ شده و از سقف طبقه اول لوستری زیبا و مجلل روی آن آویزان شده که حس بسیار خوبی به ساکنین می‌دهد. پنجره های عریض که باعث نورگیری مطلوب و کوران هوای عالی می‌شود.

وقتی به طبقه اول می‌رسیم، وارد فضای نشیمن نقلی و صمیمی می‌شویم که تراس اختصاصی خود را دارد. این فضا به گونه‌ای طراحی شده که دارای دید به سمت جنوب، منتهی به تراس اختصاصی و همچنین دید به وید و طبقه پایین دارد. این فضا بسیار جذاب و دلنشین است. در این فضا، دو اتاق خواب مستر با تراس سراسری عریض وجود دارد که به کیفیت، کارایی و عملکرد این طبقه می‌افزاید. فرآیند شکل‌گیری فرم و ترکیب حجمی، همراه با درگیری فضاهای منفی و مثبت، سبزینگی، کارایی و کیفیت فضایی، از طریق تحلیل و آنالیز زمین، منطقه و اقلیم، همچنین با توجه به نیازها، بودجه و سلیقه کارفرما و با بهره‌گیری از ایده‌پردازی و خلاقیت تیم طراحی نماپلان صورت می‌گیرد.

پیشنهادات ما برای شما

روند طراحی پروژه
نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
  دیدگاهی برای این پروژه ثبت نشده است.
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +939,006 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan