بازدید: 260 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 145
 • عرض بنا عرض بنا : 9.30
 • تعداد خواب تعداد خواب : 2
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 0
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 0
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

این ویلا دوبلکس با زیربنای ۱۴۱ مترمربع، به سبک نئوکلاسیک ایرانی در شهر کاشان واقع شده است. ویلا کاکتوس با نگاهی به فرهنگ، زندگی گذشته ایرانی و تلفیق آن با ساختار زندگی مدرن و همچنین تکنولوژی ساخت امروزه، به صورت تلفیقی و پست مدرن طراحی شده است. این ویلا برای مناطق گرم و خشک طراحی شده و از مصالح بومی آن مناطق استفاده شده است.

اصول درونگرایی این ویلا با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منطقه به خوبی ترکیب شده است. ترکیب حجم صلب و پر قدرت در کنار صفحه‌ای نازک و بلند و فضاهای خالی بین این احجام سنگین، تنوع فرمی به کلیت و ماهیت بنا داده است که در دل این فرمولوژی پیش ورودی بنا نیز تعریف خود را پیدا کرده است. استفاده از استخر (عنصر آب در معماری ایرانی و بخصوص برای مناطق خشک بسیار مهم و حیاتی است)، نه تنها به تأثیرات اقلیمی و حس روانی انسان کمک می‌کند، بلکه فضاهای سبز را ایجاد و محیط را خنک نیز می‌کند. این جریان آب و وجود سبزینگی برای افراد مناطق کویری، یک اتفاق لذت‌بخش و آرامش‌بخش فراهم می‌کند.

طراحی کلی این ویلا دوبلکس، ترکیبی از عناصر سنتی و مدرن را به بیننده القا می‌کند. از مصالح خشت خام به عنوان یک پوشش سنتی بر روی ساختار مدرن استفاده شده است. این ویلا برای زندگی دائمی و همچنین گذراندن تعطیلات مناسب می‌باشد.

بصورت مختصر به توضیح پلان ویلا دوبلکس می‌پردازیم. ورودی ویلا در سمت راست ساختمان قرار دارد که با چند پله و یک پیش ورودی سر پوشیده، حس درونگرایی و حفظ محرمیت در فرهنگ ایران را به وجود می‌آورد. هنگامی که وارد خانه می‌شویم، یک فضای مکث وجود دارد که دارای کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی است. آشپزخانه‌ در یک فضایی قرار دارد که از دید مخاطبین در نشیمن پنهان شده و نور آن توسط حیاط خلوتی که در دل خود دارد تامین می‌شود. از این طریق فضای عمومی و خصوصی از یکدیگر تفکیک شده‌اند. در طبقه بالای این پلان، دو اتاق خواب مستر وجود دارد که هر دو خواب به یک تراس خصوصی در سمت راست ویلا متصل می‌شوند.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +927,968 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +418 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan